MAGNETINIS REZONANSAS

Magnetinio rezonanso vizualizavimas yra gana naujas, tikslus, informatyvus, visiškai nekenksmingas ir neskausmingas kūno vidinių organų ir audinių vaizdų gavimo būdas, kurio paklausa nuolat auga. Pirmiausia tai yra dėl to, kad daugeliu atvejų tik MRT gali būti gautas diagnostinis vaizdas, kuris lemia optimalaus gydymo metodo pasirinkimą. 

MRT yra tikrai saugus būdas, nes jis nenaudoja rentgeno spindulių ir kitų rūšių jonizuojančiosios spinduliuotės, kenksmingos gyviems organizmams. Tyrime pacientas yra veikiamas magnetinio lauko, kurio įvairūs parametrai yra kontroliuojami specialiomis programomis, įtaka. Dėl sąveikos paaiškėja, kad pats kūnas tampa tarsi silpnų elektromagnetinių signalų šaltiniu, kuris susidaro jo audiniuose vandenilio atomai. Tikslus įrenginys surenka ir renka šiuos signalus, atskiria juos nuo trukdžių ir apdoroja juos pristatymui patogioje formoje. Skirtingi audinių tipai (kaulai, raumenys, indai ir tt) turi skirtingą vandenilio atomų skaičių, todėl jie generuoja individualių charakteristikų signalą. Surinktus signalus apdoroja kompiuteris, kad būtų sukurtas vaizdas, kuris gali būti rodomas ir atspausdintas. MRT yra vienas iš efektyviausių smegenų ir nugaros smegenų, stuburo ir sąnarių ligų diagnozavimo būdų.

 
 

PROCEDŪRA

Norėdami atlikti tyrimą, jūs būsite pakviesti į magnetinio rezonanso vaizdavimo salę. Jums bus pasiūlyta dėvėti vienkartinius chalatus ir batų dangtelius, taip pat palikti savo drabužius, jei juose yra metalinės dalys – užtrauktukai, mygtukai. Būtinai paprašykite pašalinti visus priedus – laikrodžius, papuošalus, papuošalus, smeiges, kirpimus. Metaliniai objektai gali sutrikdyti magnetinį lauką tyrimo metu ir sumažinti vaizdo kokybę.

Be to, jums bus paprašyta gulėti ant stalo ir judėti tunelio skaitytuvo viduje. Tunelis įsižiebia, yra ventiliatorius, kuris pučia pacientą ir suteikia gaivų orą. Per visą tyrimą gydytojas stebės jus su vaizdo kamera. Jei reikia, galite susisiekti su juo naudodamiesi specialiu domofonu.

 

Magnetinio rezonanso metu pacientas yra tomografo tunelyje vidutiniškai 15-30 minučių. Tyrimo metu girdėsite panašų į triukšmą ar ritminį smūgį, susijusį su normaliu magneto veikimu. Labai svarbu, kad šiuo metu pacientas stengtųsi nejudėti, nes net mažas judėjimas gali sumažinti gautų vaizdų kokybę.

Baigę egzaminavimą, Jūsų bus paprašyta palaukti, kol bus išnagrinėti MRT nuskaitymai, ir nėra jokių abejonių, kad nereikia papildomų nuskaitymų. Po to gausite išspausdintą tyrimo aprašymą su gydytojo nuomone, taip pat gautus vaizdus elektronine forma (kompaktiniame diske). Su šiais dokumentais galite kreiptis į specialistą arba kreiptis į gydytoją.

Magnetinio rezonanso atlikti NEGALIMA jei:

  • Įdiegtas širdies stimuliatorius;
  • Vidurinės ausies feromagnetiniai arba elektroniniai implantai;
  • Didelių metalo implantų, feromagnetinių svetimkūnių, smegenų indo hemostatinių klipų buvimas;
  • Viršijant leistiną paciento kūno svorį
  • Klaustrofobija;
  • Alkoholio ar narkotikų intoksikacija;
  • Širdies nepakankamumas;